Zaznacz stronę

W życiu piękne są tylko chwile

 

Jedziesz rozklekotanym autobusem, w jego brudnych szybach odbijają się twarze nieznanych ludzi. Większość patrzy w telefon, inni przysypiają. Jakaś para z tyłu się obmacuje, kierowca klnie na innych kierowców. A ty patrzysz gdzieś dalej. Szukasz czegoś więcej.
Sygnalizacja świetlna odbija się na mokrej nawierzchni, każdy samochód błyszczy tej nocy. W każdej kropli deszczu widać dziesiątki zmieniających się kolorów. Szaro i buro, ale jednak kolorowo.
W uszach spokojne dźwięki jakiegoś youtube’owego składaka lo-fi / jazzhop / chillmix. To tylko twoje zapomniane miasto, ale czujesz się jak w Tokio nocą. Miasto, którego magię widzą nieliczni.
Palce bawią się miękkim pomponem z zimowej czapki, a serce raz za razem zatrzymuje się na chwilę. Momenty zachwytu, tęsknoty, chęci działania. Wszystko się miesza. Głupiejesz bardziej niż po alkoholu. A to tylko kilka światełek, muzyka i frędzle między palcami.

Twój przystanek. Jesteś ostatnim pasażerem, który wychodzi dzisiaj z tego autobusu. Jutro będą kolejni, później inni… ale dzisiaj jest dzisiaj. Pieprz innych, patrz na siebie. Przestań myśleć o tym co będzie.
Przestało padać, ale zaczęło mocniej wiać. Gołe gałęzie bujają się nad głową, a cienie na chodniku tworzą złowieszczy klimat. Czy to był kot?! Przyspieszasz nerwowo. Pewnie tylko kot. Oby.
Ulica ciemna, bloki ciemne, całe miasto śpi. Przynajmniej jest cisza i spokój, można pomyśleć idąc schodami do góry. Uff, byle by się rozebrać i napełnić szklankę. Łyczek na rozgrzewkę. Drugi na rozluźnienie. Trzeci na spokojny sen. Dzięki, Jack!

Mógłbyś być w domu pół godziny temu, gdybyś pojechał taksówką… ale straciłbyś to wszystko.

Jeżeli w życiu piękne są tylko chwile… to pomyśl, że twoje życie jest tylko chwilą w skali kosmosu. Pierdol egzystencję na skróty – od “ważnych momentów” do “ważnych chwil”. Pomiędzy nimi jest kupa czasu, którego nie zauważasz. A on przemija nieodwracalnie.
Nie ma sensu rozgrzebywać tego co było i analizować tego co może być. Musisz się nauczyć żyć tu i teraz. Nie wczoraj, nie za tydzień. Dzisiaj.

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *