Zaznacz stronę

Kundel

Jak żyć?

 

Bądź świadomy

Trzeba być świadomym co się dookoła dzieje. Świat się cały czas zmienia, ludzie także… nie zawsze na dobre, nie zawsze na złe. Tak to już jest. Wszystko jest w ciągłym ruchu – nie możesz się zatrzymać na zawsze i patrzeć tylko w jeden punkt, który ci odpowiada w danym momencie. Ominie cię cała magia, a wszystkie nowości zaczną irytować.
Możesz mieć złote pantofle albo jeść robaki – nie ma to żadnego znaczenia. Ważne, by zdawać sobie sprawę z tego jak działa nasza rzeczywistość. Nie ma dobra i nie ma zła, wszystko to jest tylko punktem widzenia.
Bycie świadomym wymaga ciągłej nauki, nieustającej obserwacji i analizy. Jeśli jesteś leniem i nigdy nie nauczysz się czym są potrzeby, a czym zachcianki to zawsze będziesz za czymś gonił. Pełne szczęście to branie świata takim jakim jest przy jednoczesnym rozumieniu dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Bądź przygotowany

Na wszystko trzeba być przygotowanym. Poustawianie sobie w głowie rzeczy i spraw ważnych oraz nieistotnych to podstawa, by nie zwariować. Czy to z bogactwa, kiedy wygra się miliony, czy to z biedy, kiedy straci się wszystko.
Bycie przygotowanym to myślenie do przodu oraz przewidywanie czyiś zachowań. Nigdy nie wiadomo jak ktoś się zachowa – nie siedzimy mu w głowie. Można przewidzieć najlepsze i najgorsze scenariusze, ale zawsze jest jakiś element losowości. Odwrotnie wygląda sprawa z naszym zachowaniem – wiemy co robimy, więc i powinniśmy zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji.
Są też zdarzenia, których nie da się przewidzieć i nie da się na nie przygotować. Ale można być przygotowanym na emocje – strach, niepewność, smutek, żal. Wszystko stało się nagle, ale wiesz przynajmniej jak się zachować.
Mówią, że lepiej płakać w Lamborghini niż w kartonie pod mostem. Co za różnica? I tak płaczesz. Bądź gotowy, że bogactwo można stracić, a z biedy można wyjść. Najważniejsze to być gotowym na emocje, byś ty zapanował nad nimi, a nie one nad tobą. Cała reszta to tylko dodatek.

Bądź sobą

Wcześniej lub później znajdziesz coś co wywoła uśmiech na twojej twarzy. Zainteresowanie czymś przerodzi się w hobby, a po czasie stanie się to pasją i drogą życiową. Najważniejsze to szukać i próbować – bez tego nigdy nie dowiesz się kim jesteś i na co cię stać. Ale… musisz zdawać sobie sprawę ze swoich ograniczeń – nie możesz zostać kim zechcesz. Reklamy kłamią. Nie każdy będzie wybitnym muzykiem, pilotem myśliwca, politykiem czy naukowcem. Nie każdy jest geniuszem, nie każdy ma predyspozycje, nie każdy będzie w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Takie jest życie – ponad siedem miliardów ludzi i każdy jest inny. Inny i wyjątkowy. Tak jak ty.
Dopóki nie robisz komuś z pełną świadomością psychicznej i/lub fizycznej krzywdy… to możesz robić wszystko co daje ci radochę i satysfakcję. Nie każdy będzie rasowym pudlem, ale każdy kundel może być szczęśliwy. Nie bądź chujem dla innych, zajmij się sobą. I pozwól reszcie na to samo. Na końcu i tak wszyscy umrzemy – po co więc przejmować się zdaniem innych?
Jesteśmy malutkim pyłkiem w nieskończonym kosmosie, będziemy tu istnieć ułamek sekundy… uznajmy, że to wakacje – cieszmy się nimi. Na swój – mniej lub bardziej – pokręcony sposób.

 

Kontynuacja we wpisie PUZZLE.

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *